Jako na střelnici

14. října 2013 v 12:40 | Bernardi.blog.cz |  BERNARDI

Sportovní střelba ze vzduchovek má u nás dlouhou tradici, která poslední dobou trochu zaniká, což je škoda. Získat první bezpečnostní návyky a respekt z dlouhé zbraně určitě není na škodu ani ve velmi útlém věku. Na druhou stranu, vzduchovka je součástí řady sportovních soutěží a disciplín - konkrétně třeba na pekingské olympiádě byly k vidění: Vzduchová puška na 10 metrů muži a ženy i vzduchová pistole na 10 metrů muži a ženy. Jinými slovy, můžete ze vzduchovek střílet na úrovni, na jaké chcete.

Vzduchovky v člověku probouzí pozitivní vlastnosti

Když je člověk příliš stresovaný, naštvaný či jinak duševně mimo a absolutně se nesoustředí, je to okamžitě poznat na dosažené bodové hodnotě. Tímto je dotyčný nucen učit se být v klidu i ve vypjatých situacích.

Jde o výborný relax

Řada lidí střílí ze vzduchovky čistě proto, že je to zábava - ať už střílíte s přáteli na plechovky za chatou nebo pracujete s čísly a potřebujete relaxovat nějakou klidnou činností, ve všech těchto případech přijde vzduchovka k ruce.

Střelba je tichá

Ačkoliv nejsou třeba takové pružinové lámačky nijak přehnaně tiché, jsou obecně vzduchovky o několik řádů tišší, nežli ostré zbraně. Tím odpadá jednak nutnost vlastnění sluchátek v řadě jedné a naštvaných sousedů v řadě druhé

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Spalo se ti na dnešek dobře ?

Ano do růžova 29.3% (163)
Noc byla nic moc 19.2% (107)
Nechtělo se mi vstávat 32.9% (183)
Nespal/a jsem vůbec 13.1% (73)
Stále ještě spím 5.6% (31)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama